İnternetten Alışverişte İade Nasıl Yapılır? (TÜM FİRMALAR)

Online alışveriş (internetten alışveriş) yeni olmasa da her geçen gün popülerliği artan bir işlemdir. 7’den 70’e herkes internetten bir şeyler sipariş eder. Her şeyde olabileceği gibi bunda da memnuniyetsizlik yaşanabilir. Bu memnuniyetsizliklerin sonucu olarak da aldığınız ürünü iade etmek isteyebilirsiniz. Bu yazıda firmalara göre”internetten alışverişte iade nasıl yapılır?” sorusunu cevapladık. İyi okumalar 🙂

İnternetten alışverişte iade nasıl yapılır?” İnternet alışverişi yapanların en fazla merak ettiği konulardan birisidir. Yapılan alışverişte kişiler üründen memnun kalmadıklarında ya da yanlış ürün teslim aldıklarında iade hakkını kullanabilirler. Bu yazımızda Trendyol, Hepsiburada, N11, Morhipo, Çiçeksepeti, Gittigidiyor, Flo ve Boyner alışveriş sitelerinden yapılan alışverişlerde ürün iadesinin süresi ve iade yapılışı hakkında bilgiler vereceğiz.

1️⃣ N11 İade Nasıl Yapılır?

N11 iade nasıl yapılır? Konusunda bilgi vererek n11 üzerinden alışveriş yapanların iade işlemlerini sorunsuz halletmelerine yardımcı olacağız. N11 üzerinden alınan ürünler iade edilmek istendiğinde n11 üzerinde açılan hesap ya da siparişe dair eposta adresine gönderilen mail kullanılır. Hesap üzerinden iade işlemi için Siparişlerim bölümünde yer alan sipariş detayı ve ürün iade et butonu kullanılır.

N11 İade Süresi

N11 iade süresi konusunda merak edilenleri de bu bölümde anlatacağız. N11 üzerinden satın alınan ürünlerin iade süresi 14 gündür. Bu sebeple kişilerin 14 gün içinde iade işlemini gerçekleştirmesi gerekir. İade talebi ardından ürün kargoya verilir ve firmaya ulaşması sağlanır. Ayrıca kişilerin ürün iadesi için talep oluşturduklarında ürünleri kargoya verip 3 gün içinde n11 adresinden kargo bilgilerini girmeleri gerekir. Aksi takdirde iade talebi iptal edilir.

2️⃣ Trendyol iade nasıl yapılır?

Trendyol iadesi nasıl yapılır? Bilmeyenler için bilgi vermeye çalışacağız. Trendyol üzerinden ürün satın alındığında cayma hakkı kullanılarak ürün iadesi yapılır. İade işlemi için alınan ürüne dair sipariş detayı kullanılır. Sipariş detayında yer alan kolay iade butonu kullanılarak iade işlemi başlatılır. Bunun için iade edilecek ürün ve iade nedenleri belirtilir. Bu işlem sonrasında iade kargo kodunu, alınan ürüne ait fatura ve ürün bir pakete koyularak kargoya verilir.

Trendyol İade Süresi

Trendyol iade süresi hakkında bilgi almak isteyenler için bu yazımızda bilgi vereceğiz. Trendyol’un müşterilerine sağladığı iade süresi 15 gündür. Bu günü geçiren kişiler iade hakkından faydalanamaz. Ayrıca trendyol tarafından belirlenen ürünlerin iadesini yapamazlar.

3️⃣ Hepsiburada İade Nasıl Yapılır?

Bu bölümde ise Hepsiburada iade nasıl yapılır konusu hakkında bilgi vereceğiz. Hepsiburada sitesinden kitap, teknoloji, temizlik ve diğer ürünlerden satın alanlar iade haklarından faydalanabilirler. Bunun için alıcıların sipariş sayfasında iade talebi oluşturmaları gerekir. Daha sonra kendilerine verilen iade kargo kodu ve ürünü eksiksiz bir şekilde paketleyerek firmaya gönderirler. Firmanın yapılan iadeyi onaylaması sonrasında paralarını geri alabilirler.

Hepsiburada İade Süresi

Hepsiburada iade süresi ürünün tesliminden sonra devam eden 14 gündür. Ancak Hepsiburada üzerinden alınan iç çamaşırı, kontör, dvd ve son kullanma tarihi kısa olan ürünlerin iadesi yapılmaz. Bu ürünler dışındaki ürünlerin 14 gün içinde iade edilmesi gerekir.

4️⃣ Çiçek Sepeti İade Nasıl Yapılır?

İnternet alışverişlerinin sıklıkla yapıldığı Çiçek Sepeti iade nasıl yapılır? Sorularına ise bu bölümde cevap vereceğiz. Çiçek sepeti üzerinden alınan ürünlerde de iade hakkı vardır. Ürün iadesi yapmak isteyen kişilerin Sipariş Takibi-Siparişi İptal Et yollarını kullanması gerekir. İptal işlemi ardından kişilere bir kargo kodu gönderilir. Bu kodun alındığı andan itibaren 7 gün içinde ürünün kargoya verilmesi gerekir. Kargoya verme işleminde ise ürünün kişiye gönderildiği şekilde tüm malzemeleriyle eksiksiz bir şekilde gönderilmesi gerekir.

Çiçek Sepeti İade Süresi

Ürünler için çiçek sepeti iade süresi de 14 gündür. Herhangi bir sebeple ürünlerini iade etmek isteyenlerin 14 günü geçirmeden iade işlemlerini gerçekleştirebilirler.

5️⃣ Amazon İade Nasıl Yapılır?

Amazon iade nasıl yapılır sorularına cevap vermek için hazırladığımız bu bölümde iade detaylarına dair doğru bilgiler vereceğiz. Amazon sitesinden aldıkları ürün için cayma hakkını kullanmak isteyen kişiler Siparişlerim bölümünü iade işlemi için kullanabilirler. Siparişlerim bölümünde yer alan Hediye İade Et/ Ürün İadesi /İade Nedeni ve İade Talebi Gönder yolunu izleyerek ürünlerin iadesi işlemini başlatabilirler.

Amazon İade Süresi

Amazon tarafından müşterileri verilen amazon iade süresi hakkında vereceğimiz bilgiler ise şunlardır; Amazon üzerinden satın alınan ürünlerin iade süresi 30 gündür. Ayrıca firma ürünlerin özelliklerine göre 30 günü aşan iade taleplerinde gerekli incelemeleri yaparak iade imkanı sağlayabilmektedir.

6️⃣ Gittigidiyor İade Nasıl Yapılır?

Gittigidiyor iade nasıl yapılır sorularının cevapları ise şunlardır. Gittigidiyor ürünlerini satın alan kişilerin iade yapma imkanı vardır. Bu imkandan yararlanmak isteyen kişiler Bana Özel sayfasından önce Durum ardından Sorun Bildir seçeneklerini kullanarak iade işlemini başlatabilirler. Bu sayfada kişilerin iade nedenlerini belirtmeleri gerekir.

Gittigidiyor İade Süresi

Gittigidiyor iade süresi ne kadardır insanlar tarafından merak edilir. Bu yazımızda Gittigidiyor’un iade için verdiği süre hakkında bilgi vereceğiz. İade etmek isteyenler için verilen süre 14 gündür. Kişiler iade işlemlerinde kargo ücreti ödemeden aldıkları ürünü geri iade edebilirler.

7️⃣ Morhipo İade Nasıl Yapılır?

Alışveriş siteleri arasında yer alan Morhipo iade nasıl yapılır sorularının cevapları şöyledir. Morhipo Kolay iade yöntemi ile ürün iadesi yapılabilmektedir. Bunun için kişilerin Morhipo alışverişi için kullandıkları hesaba giriş yaparak önce siparişlerim bölümüne daha sonra da sipariş detayına ulaşması gerekir. Daha sonra kolay iade butonunu kullanarak aldıkları ürünün iade edilmesi işlemini başlatabilirler. İade işleminde kendilerine verilen kargo bilgisi ve kargo kodu ile ürünü kargo şirketini ulaştırıp iade işlemini gerçekleştirebilirler.

Morhipo İade Süresi

Morhipo ürünleri için verilen Morhipo iade süresi 15 gündür. Bu süreyi geçmeden kişilerin aldıkları ürünlerin iade edilmesini sağlaması gerekir.

8️⃣ Flo İade Nasıl Yapılır?

Ayakkabı satışı yapan Flo iadesi nasıl yapılır? Flo ürünlerinin iadesi için kişiler sipariş bölümünü kullanırlar. Kolay iade seçeneği ile aldıkları ayakkabıları geri iade edebilirler. İade için firmanın anlaşmalı kargosunu kullanabilirler ve kargo ücretini de müşteriler öderler.

Flo İade Süresi

Flo iade süresi hakkında bu yazımızda bilgi vermeye çalışacağız. Flo ürünlerinin internet üzerindeki alışverişlerinde verilen iade süresi 60 gündür. Kişiler ayakkabılardan memnun kalmadıklarında bu süreyi kullanarak iade işlemini gerçekleştirip paralarını geri alabilirler. Ayrıca isterlerse ürün değişimi yolunu da kullanabilirler.

9️⃣ Boyner İade Nasıl Yapılır?

Boyner web sitesinden yapılan alışverişlerin de iade imkanı vardır. Boyner iade nasıl yapılır? merak edenler hazırladığımız içerikten yararlanabilirler. Boyner iadesi yapmak için kişilerin öncelikle kolay iade talebi oluşturmaları gerekir. İade talebini üye sayfasında yer alan siparişlerim bölümünden yapabilirler. Talebin ardından ürün firma tarafından belirlenen kargoya verilen kodla birlikte bir hafta içinde teslim ederek iade işlemini gerçekleştirebilirler.

Boyner İade Süresi

Boyner üzerinden yapılan alışverişleri için verilen Boyner iade süresi 30 gündür. Kişiler neden belirtmeksizin ürün iadesini yapabilirler. Firmanın ürünü incelemesi ardından ürün için ödedikleri para hesaplarına gönderilir.

✳️ Kapanış

Bu yazımızda internet sitelerinden alınan ürünlerin iadesinin nasıl yapılacağını ve firmaların verdikleri iade sürelerini anlatmaya çalıştık. Verdiğimiz bilgileri kullanarak iade işlemini gerçekleştirmek isteyen kişilerin unutmamaları gereken en önemli şey ürünü teslim aldıkları gibi iade etmeleridir. Hasar görmüş ya da eksik gönderilen ürünlerin internet site ve firmalar tarafından geri alınıp para iadesinin yapılmasının mümkün olmayacağını bilmeleri gerekir.

Burak Akkale

Alışveriş delisi bir baba! Özellikle de online alışveriş delisi :) Teknolojisever ve iyi bir oyuncu.

Düşüncelerinizi öğrenmek isteriz

   Cevap bırakın

   KuponYakala.com
   Karşılaştırılacak öğeler
   • Toplam (0)
   Karşılaştır
   0